Anasayfa | Ürünler | Servis | Firmamız | Referanslar | Uygulamalar .......................... English
Anasayfa
Ürünler
Servis
Firmamız
Referanslar
Uygulamalar
English

 

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular
 

En çok sorulan sorulardan derlediğimiz bu bölüm alttaki başlıklara göre sınıflandırılmıştır:

SSS - Uzaktan Kumanda Sistemleri

SSS - Vinç Kantarları - Dinamometreler

SSS - Yazıcı Sistemleri

SSS - Saar Hartmetall
                                     

SSS: Sıkça Sorulan Sorular

Uzaktan Kumanda Sistemleri

 • Kullanım mesafesi kaç metre?
  Endüstriyel uzaktan kumanda sistemi bir verici ve bir alıcıdan oluşur. Kullanım mesafesi 100 metre civarındadır.

 • Sistemler birbirine karışır mı - kendiliğinden hareket eder mi?
  Uting Elektronik size 16 bit dijital teknoloji tabanlı çok gelişmiş RISC-mikroişlemcilere sahip ürünler sunmaktadır. 433-434 MHz bandında çok sayıda farklı frekansta kanallara ek kullanılan 4.3 Milyon değişik ID kodu sayesinde sistemler ancak kendi vericilerinden gelen emirlere karşılık verirler. "Güvenlik" en önem verdiğimiz konudur.

 • Birkaç sistem yanyana çalışır mı?
  Birçok müşterimiz yanyana bulunan hollerde çok sayıda vinç ve makineyi yanyana ve adeta içiçe kullanmaktadır.

 • Vericiler neyle çalışıyor?
  Vericilerin içinde 2 veya 4 adet alkalin kalem pil kullanılmaktadır. Şarjlı kalem pil de kullanılabilmekte ancak sistemlerin normal günlük kullanımda 15 gün ile 3 ay arasında değişen(modeline göre) kullanım süreleri standart alkalin pil kullanımını çok pratik ve ekonomik hale getirmektedir. Bu konuda satış-pazarlama ve teknik departmanımızdan daha detaylı bilgi alınabilir.

 • Vincin kapasitesi önemli mi, her vince uygulanır mı?
  Sistemin alıcısı vincinizin kendi kontaktörlerine hükmettiğinden uzaktan kumanda sistemlerimiz her türlü vince rahatlıkla uygulanmaktadır.

 • Montaj nasıl yapılmaktadır?
  Sipariş edilen sistemleri teknisyen arkadaşlarımız Türkiye'nin neresinde olursanız olun yerinize gelip takmakta, devreye almakta ve kullanımı konusunda bilgi vermektedirler. Bunun için ayrıca ücret ödemezsiniz.

  İlave sorularınız için aramakta lütfen tereddüt etmeyiniz.
  Tel: 0212- 639 20 95

  SSS: Sıkça Sorulan Sorular

  Vinç Kantarları - Dinamometreler

 • Kaç kilogram/ton'a kadar tartım yapılabiliyor?
  Farklı kapasitelerde modeller mevcuttur. 60 Kg ile 250 Ton arasında( 3, 5, 10, 20 ton v.b.)farklı kapasitelere sahip birçok model mevcuttur.

 • Vinç Kantarının hassasiyeti ne kadar?
  Hem "Nagata" serisi vinç kantarları hem de "Dillon" ED serisi dijital dinamometreler 1/1000 den başlayıp 1/5000'e çıkan çözünürlükleri ile rakipleri arasında en yüksek hassasiyete sahip ürünlerdir:Dünyanın en hassasları-Uting güvencesiyle. Sözgelimi 5 tonluk bir cihaz 1 Kg'lık adımlarla tartım yapmaktadır.
 • Kapasitesinden fazla yükleme yapılırsa kantara birşey olur mu?
  Vinç kantarlarında ve dinamometrelerde "güvenli yük dayanımı" ve "aşırı yük dayanımı olmak üzere iki sınır vardır. Güvenli yük dayanımı kapasitenin %200 kadardır ve bu sınıra kadar yapılan fazla yüklemede kalibrasyon bozulmaz ancak, kantar da kapasitesinden fazla yükleme yapıldığından tartım değerini gösteremez. Aşırı yük dayanım sınırı ise kapasitenin %400-700 kadarıdır(modele göre). Bu sınır kantarın mekanik dayanım sınırıdır. Kopma riskine karşı bu sınırın geçilmemesi gerekir.

 • Vinç Kantarından çıktı almak mümkün mü?
  Evet, Printicatör cihazı ile masaüstünde ağırlık görmek ve fiş basmak mümkündür. Communicator cihazı ile çok sayıda dinamometrenin tartım bilgisi elde taşınabilen bu cihazın ekranında görülebilir, bilgisayara bağlandığında, ekrana bilgiyi taşır. Ayrıca Nagata'larda gövde içinde bulunan opsiyonel dahili printer sayesinde tek tek veya toplam olarak tartım fişi alınabilir.

 • Kantarlar pille mi çalışıyor?
  Nagata kantarlar şarj edilir kuru tip akülere sahiptir. Hafta boyunca kullanılan cihaz 150 saate varan kullanım süresine sahip olup batarya bitimine yakın sinyal vermeye başladığında, beraberinde gelen şarj adaptörü ile şarj edilir. Dillon'lar iki adet orta boy alkalin pil ile 320 saate varan kullanım süresi sunar. İstenirse şarjlı pil kullanmak da mümkündür.

 • Vinç kantarı neden bu kadar avantajlı?
  - Yükü kaldırdığınız anda ağırlığını görür, zaman ve işten tasarruf edersiniz.
  - İşletmenizde platform kantarına ayırdığınız yer metrekare fiyatları göze alındığında size görünmeyen bir masraf yaratır. Vinç kantarına yer ayırmanız gerekmez.
  - Yüksek tonajlı yükleri büyük bir hassasiyetle tartarsınız. Sözgelimi 10 tonluk bir yükü araç kantarında tartarken ekran 20 KG'lık adımlarla değişirken Nagata veya Dillon vinç kantarında ekrandaki adımlar 2 KG aralıklarla değişir. Bu da size 10 kat daha hassas tartım sonucu verdiğinden fazla veya eksik ödemeyi engeller - karlılık sağlar!
  -Hafiftir, istediğiniz yere rahat taşınır.
  -Barkodlu fiş basar - tartım işiniz belgelenmiş olur.


  İlave sorularınız için aramakta lütfen tereddüt etmeyiniz.
  Tel: 0212- 639 20 95


  SSS: Sıkça Sorulan Sorular

  Yazıcı Sistemleri

 • Taşınabilir termal bir yazıcıyı ölçüm yaptığım el terminaline bağlasam çıktı alabilir miyim?
  Çeşitli el terminalleri(ses seviyesi ölçüm cihazı, dijital multimetre, metal analiz/ölçüm cihazları ve taşınabilir daha bir çok cihaz) RS232 seri çıkışa sahiptirler. Bu çıkıştan genellikle bir butona basıldığında(print)ASCII karakterleri gönderirler. Woosim yazıcılar ASCII kodlarını anlar ve doğrudan kağıda basar.

 • Taşınabilir bir Woosim yazıcıyla Laptop'tan çıktı alabilir miyim?
  Evet. Yazıcılar Windows sürücüye sahiptir. Sürücüyü bilgisayarınıza yükledikten sonra çıktısını almak istediğiniz dosyayı(word,excel, powerpoint, paint, ...)yazıcı seçeneklerinden Woosim'i seçip herzaman yaptığınız şekilde yazıcıya göndermeniz yeterli olacaktır.

 • Cep Bilgisayarı-PDA'den çıktı alabilir miyim?
  Evet. Internetten indireceğiniz bir sürücü ile cep bilgisayarınızda bulunan bir resmi basabilir, Word ve Excel dosyanızı bastırabilirsiniz.

 • Piller ne kadar dayanıyor?
  Taşınabilir model Woosim yazıcılarda Lithium Ion bataryalar mevcuttur. Beraberlerinde gelen özel şarj cihazları ile şarj edildikten sonra bir saat sürekli baskı yapabilecek güce sahiptirler. Yazıcı çıktıları genellikle birkaç saniyede verdiğinden bu süre yoğun kullanımda dahi genellikle tüm gün kullanım için fazlasıyla yetmektedir.

 • Endüstriyel bir makine üzerinde PLC'den çıkış almam gerekiyor Woosim modellerinden uygun olan varmıdır?
  Makineye entegrasyon için kağıt kesicili T80 modeli veya panel tipi yazıcılardan birini seçmek yazıcıyı makineye entegre etmek açısından faydalı olacaktır.

 • Bir mikro işlemci kullanarak ürettiğimiz terminalin(taşınabilir veya sabit bir terminal, el cihazı, parkmetre, sıramatik veya benzeri)çıktı vermesini istiyoruz, mekanizma taktığımızda fiş basabilir miyiz?
  Evet. Mikroişlemcilerin seri çıkış portundan gönderilecek karakterler aynen kağıda basılır. Panel printer cihazınıza entegrasyon için pratik bir çözüm olmakla beraber sadece mekanizma ve kontrol bordunu alıp cihazınıza yerleştirmeniz de mümkündür.

 • Haberleşme bağlantısı ne şekilde gerçekleşiyor?
  Taşınabilir yazıcılar için iki seçenek sunulmaktadır:
    1. RS232 seri portundan kablo ile veya IrDa bağlantı
    2. RS232 seri portundan kablo ile veya BLUETOOTH
    (bağlantı kablosu ürün beraberinde gelir)

 • Termal kağıt ruloları nerden alabiliriz?
  Pos makineleri heryerde kullanıldığından birçok kırtasiyede termal kağıt rulo çeşitleri bulunmakla birlikte düz veya kendiliğinden yapişkanlı kağıt ruloları firmamızdan da temin edebilirsiniz.  İlave sorularınız için aramakta lütfen tereddüt etmeyiniz.
  Tel: 0212- 639 20 95


 • Saar Hartmetall Firması üretici mi?
  Evet. Almanya'da Püttlingen şehrinde yerleşik Saar Hartmetall und Werkzeuge GmbH kesici uç ve bunlarla beraber kullanılan takımları kendi tasarlayıp üretmektedir.

 • Satın aldığımız bir borunun iç çapağını alabilir miyiz?
  Hayır. Saar Hartmetall ürünleri ile yalnızca boru imalatı esnasında boru sıcak iken işlem yapmak mümkündür.

 • Kabuk soyma makinelerinin uçlarıyla beraber ayna ve makara gibi parçalar mevcut mudur?
  Saar Hartmetall her tür kabuk suyma ucu imalatı yaptığı gibi makinelerin kafa, tutucu, kaset, giriş-çıkış makaralarını, çeşitli matris ve özel aksamları da imal etmektedir.

  Saar Hartmetall ile ilgili soruların devamı daha çok müşterilerin uygulamalarına yönelik detaylar içerdiğinden genelleme yapmak kolay değildir. Ancak bizimle görüşmek isterseniz size memnuniyetle yardımcı oluruz.

  Bizleri aramakta lütfen tereddüt etmeyiniz.
  Tel: 0212- 639 20 95

 

 

Firmamız...

 

Hakkımızda

Bize ulaşın

Haberler

Sıkça Sorulan Sorular

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön

Copyright 2015 - UTING Elektronik Ltd.Sti.