Hakkımızda

UTING Adı Nereden Geliyor?

Firmamız 2001 yılında kurulmuştur. Çelik Boru üreticisi olarak 1974 yılından beri faaliyette olan aile şirketi Tüzün A.Ş.’den gelen tecrübeyle, sanayimizin kesintisiz ve verimli bir çalışma için neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz.  Başta kendimiz ve bazı sanayici dostlarımız için getirmiş olduğumuz ürünler o kadar beğenildi ki, kısa süre içinde metalden otomotive, gemi sanayiinden havacılığa kadar bir çok alanda kullanılır hale geldi. Bizlerin ve ürünlerimizin tercih edilmesinde, temel etkenlerin başında ‘Güven’ duygusu gelmekteydi. UTING adı, ana şirketimizin kurucusu olan, makine mühendisliği eğitimini Almanya’da almış, “bilgi” ve “disiplin” gibi terimlerle özdeşleşmiş Alman ekolünden aldıklarını ülkemize getirmiş olan “Ünal Tüzün – Ingeneur” kelimelerinin kısaltılmış halinden ortaya çıkmıştır. Tüm ekibin sahip olduğu firma kültürü, bizleri yarınlara başarıyla ulaştırmaya devam ederken kopya edilmeye çalışmamız normaldir. Ama biliyoruz ki bazı şeyler kopya edilemez. Ve biliyoruz ki, “kopyalar asıllarını yaşatır”. 

UTING - Güvenilir, Hızlı, Yenilikçi

Firmamızın sunduğu ürünler, tarafımızdan titizlikle yapılan araştırmalar sonunda “en iyi” oldukları için seçilmişlerdir. Birçoğu üretim ve servis alanlarımızda kullanılmaktadırlar. Emsallerine göre çok iyi bir fiyat-kalite dengesine sahiptirler. Sağlamlıklarıyla ağır hizmet şartlarında dahi yıllarca kesintisiz hizmet sunmaktadırlar. Bu özellikleriyle son derece güvenilir ve uzun vadede en karlı yatırım olduklarını kanıtlamışlardır. Yüksek kalite standartlarına sahip firmalar tarafından üretilmekte ve sürekli geliştirilmektedirler. Şunu bilmenizi isteriz ki, sizlere ancak kalitesi ve sağladığı verimle bizleri tatmin etmiş olan ürünler sunarız.  

Bizden yalnızca yüksek kaliteli bir ürün almazsınız. Ürünün kendisinin iyi olması kadar, ihtiyaç duyduğunuz anda gerekli bakım, onarım ve kalibrasyon hizmetlerini hızlı bir şekilde alabilmek de önemlidir. Geniş bir yedek parça stoğu ile desteklenen, mesleğinin uzmanlarından oluşan deneyimli kadromuz sizler için daima hızlı ve kaliteli bir hizmet sunar.

DIN EN ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemiyle kurulmuş olan firmamız gelişen şartlara uyum göstererek kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Yüksek hizmet standartlarına uyum sağlamak ve müşteri ihtiyaçlarına odaklanmak daima önceliğimiz olmuştur.  

UTING, çeşitli sanayi alanlarında ve gemicilik sektöründe kullanılan ürünlerin distribütörlüğünü yaparak ticari faaliyetlerine başlamıştır. Endüstriyel tip radyo frekans kontrollü uzaktan kumanda sistemleri, vinç kantarları, dinamometreler, çeşitli kuvvet ölçüm ve kontrol sistemleri ana faaliyet alanımızı oluşturan ürün grubu olmuştur.

Diğer bir ürün grubumuz, taşınır tip-mobil yazıcılar ve sabit tip,  pano ve kiosk tipi termal yazıcı sistemleridir. Ayrıca, çelik boru ve çelik çubuk  üreticilerinin kullandığı özel sert maden kesici uçları ve bunların özel takımlarını üreten Alman Saar Hartmetall firmasının temsilciliğini yürütmekteyiz.

Son yıllarda teknecilik alanında da faaliyet gösterme kararı alınmış, Türkiye ve Yunanistan distribütörü ve servis merkezi olarak Amerikan FORMULA tekneleri  getirilmeye başlanmıştır. Ülkemizde denizcilik sektöründeki gelişmeler, sektördeki potansiyel, firma sahibinin ve dostlarının teknelerinin bakımlarının firmamız çatısı altında yapılmaya başlanmış olmasının bu kararda etkisi olmuştur. Formula, kendi sınıfındaki tekneler içinde en iyi malzemeyi kullanarak kusursuz bir işçilikle, kişiye özel ürünler üretmekle ün yapmıştır. Performans ve konforun mükemmel birleşimi olan 24 ile 45 feet arası boyda spor tekne ve motoryatlarla hayatınızı hem kolaylaştırıyor hem de daha eğlenceli ve güzel hale getiriyoruz.

UTING Elektronik olarak sizlere benzerleri arasında en iyi olanları müşteri memnuniyeti odaklı yüksek kaliteli bir hizmet anlayışıyla sunduk ve sunmaya devam ediyoruz.
Bu ilkemizi UTING Marine olarak da devam ettireceğimize emin olabilirsiniz.

UTING Marine departmanımızın faaliyetleri ve sizlere sunduğumuz ürünlerle ilgili detaylı bilgiye www.formulaboatsturkey.com üzerinden ulaşabilirsiniz.